FBC Vikings Kopřivnice
FBC Vikings K.P.E.M.A.
9:6(3:0,2:2,4:4)
pá 7. 4. 2023 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 3. kolo

Vikingové ovládli třetí finálové utkání a jsou krůček od vítězství v celé sérii!

Na Velký pátek to kopřivničtí florbalisté pořádně rozjeli a zaskočenou Opavu porazili 9:6. Již zítra můžou Vikingové finálovou sérii ukončit.

Po velice povedené první třetině odskočili Vikings do trojnásobného vedení. Hosté se z toho probrali až po přestávce, ale díky rychlým kontrům si Vikingové udrželi stejný náskok i do druhé sirény. V poslední třetině zápas zdramatizoval opavský Šebesta, který se z nepříznivým stavem nehodlal smířit, a když svou třetí trefou v 55. minutě snižoval na 7:5, bylo drama na světě. Situaci ale rychle uklidnili branky Sochy a Tomana do prázdné brány a nic na tom už nezměnila ani čtvrtá branka Šebesty, kterou vstřelil v přesilové hře těsně před koncem utkání.

FBC Vikings Kopřivnice - S.K. P.E.M.A. Opava 9:6 (3:0,2:2,4:4) stav série 2:1

Komentář domácích Soukal Lukáš (Vedoucí): "Dnes velice důležitý bod, který nás posunul o další krůček k cíli. Vedeme na zápasy 2:1, ale to pro nás nic neznamená. Zítra nás čeká další důležitý zápas, který potřebujeme vyhrát. Děkujeme soupeři, rozhodčím, a všem fanouškům za vynikající atmosféru".

Komentář hostů Černín Vladimír (Vedoucí): "Tam kde naše trenérské kompetence končí, tam začínají ty hráčské.
Dnes jsme to nezvládli hlavně v hlavách, neplnili jsme vůbec nic co jsme si v šatně řekli, zítra nás čeká těžký úkol a to dovézt sérii k nám do OP. Díky všem přítomným. Ahoj Čau". ale

Čtvrté utkání se hraje hned v sobotu 8. dubna od 18:00 hodin na hale SOU.