Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
FBC Vikings K.Zlín
6:5 po prodl.(2:3,1:1,2:1)
so 25. 11. 2023 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 12. kolo
276_20231125_232025.jpg

Vikingové, s velkou dávkou štěstí, skolili zlínské lvy!

Lvi předvedli v Kopřivnici parádní florbal a nechybělo málo, aby mohli slavit cenný skalp. Závěr utkání byl ale k hostům příliš krutý. Vikingové ve třetí třetině dohnali dvoubrankové manko a v prodloužení rozhodl pohotovou dorážkou ze vzduchu Janek.

Diváci, kteří v sobotu večer dorazili na utkání, viděli rychlý a útočný florbal. První dvě třetiny patřili více hostům, kteří po palubovce lítali jako hladové šelmy a navíc hráli velmi odpovědně v obraně. Změna nastala až v poslední části, když museli domácí za nepříznivého stavu 3:5 hru více otevřít.  Po gólech Jirky Tomana ve 45. minutě a Tomáše Janka v 53. minutě bylo srovnáno. V závěru pak podržel domácí Martin Piňďák, který zneškodnil trestné střílení Jakuba Haše. Utkání se za nerozhodného stavu dostalo do prodloužení. V něm si obě družstva počínala aktivně a hra se přelévala ze strany na stranu. Extratime nakonec ukončil v 64. minutě Tomáš Janek, který pohotovou ranou usměrnil vysoko letící míček za záda bezmocného Kubíčka.

Komentář trenéra hostů Vladimíra Blažka Vladimír: "První třetina od nás byla dobrá, soustředění na zápas, disciplína a klid na florce. Ve druhé třetině ztráta koncentrace a ve třetí se to projevilo naplno. Škoda individuálních chyb, které soupeř trestal. Zápas jako tento nás posunuje dál".

Komentář trenéra domácích Lukáše Soukala: "Dnes nejtěžší zápas v sezoně. Zlín udával tempo většinu zápasu a my jsme 2. třetiny tahali za kratší konec. Do třetí třetiny jsme udělali pár změn, které nám pomohly vyrovnat utkání a v prodloužení jsme byli šťastnějším týmem".