309_20240218_211639.png

Vikingové si do čtvrtfinále playoff zvolili Hranice!

Po nedělním výběru soupeřů do vyřazovací fáze Národní ligy je jasné, že o víkendu se kopřivničtí florbalisté utkají s kolegy z Hranic.

Jednoznačný vítěz základní části z Kopřivnice volil jako první a sáhl po Hranicích, s nimiž v prvním vzájemném duelu, navíc v domácím prostředí, zaváhal. Na hřišti soupeře už si počínali Vikingové jednoznačně a zvítězili 8:1.

Druhé přišlo na řadu Torpedo Havířov, které si vybralo Petrovice. První vzájemný zápas nabídl šestnáct branek, v tom druhém uspěl tým od Karviné. Stejně jako u první série je i zde zajímavé, že pokaždé v základní části slavil hostující celek.

Třetí příčku uhájil Zlín, který zvolil Šumperk. V obou vzájemných zápasech slavil domácí tým výhru díky osmi vstřeleným brankám. 

Čtvrté místo v tabulce patří Přerovu, na který čeká bitva s Třincem. I zde si oba týmy podělily v obou vzájemných zápasech body. Duel v Třinci nabídl epickou bitvu a celkový triumf domácích 13:10.

Čtvrtfinále play-off Národní ligy – východ

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Hranice
Torpedo Havířov – Z.F.K. Petrovice
Zlín Lions – Asper Šumperk
FBC Přerov – FBC Intevo Třinec

Vyjádření trenéra Lukáše Soukala:  "Hranice považujeme za velice kvalitního a nepříjemného soupeře, který nám nedá nic zadarmo. Začíná playoff a to znamená, že jdeme od nuly a nic není dané předem. Jsme si vědomi, že nás čeká spousta práce a půjdeme krůček po krůčku k našemu cíli, který jsme si stanovili na začátku sezóny".