HraniceFBC Vikings K.
1:5(1:0,0:0,0:5)
so 2. 3. 2024 17:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Národní liga, 3. kolo

Vikingové v poslední části prorazili hranickou zeď a jsou o krok blíže k semifinále!

Ve třetím utkání vyrukovali hraničtí florbalisté na Kopřivnici s precizní a obětavou obranou, ze které vyráželi do rychlých protiútoků. V desáté minutě se dokonce domácí dostali do vedení a dlouhých 50 minut drželi kopřivnické střelce v šachu. Vikingové ale zachovali klidnou hlavu a v závěru se jim podařilo zlomit hranický odpor. Dnes od 17 hodin můžou vikingové v Hranicích celou sérii ukončit.

Vikingové naskočili do třetího utkání opět velmi aktivně, ale naráželi na připravenou obranu a skvělého brankáře Kosára.  Od 10. minuty se dokonce domácí dostali do vedení, když se před Pinďákovou bránou prosadil z dorážky Krčmář. Od této chvíle to bylo doslova dobývání hranické pevnosti, ze které domácí často vyráželi do rychlých brejků. Ani jeden z týmu se však nemohl dlouho prosadit a skóre se měnilo až v poslední části. V 50. minutě vikingům podařilo zlomit kletbu Kosárovi brány. Ze standardní situaci nejdříve vyrovnal Kostelník a ještě ve stejné minutě otáčel Holaň na 1:2. Domácí pak otevřeli obranu a v 53. minutě navyšoval už na dvoubrankový náskok Honza Toman. Hra bez brankáře v posledních minutách tentokrát domácím nevyšla. Kresta a po něm Kusz trefili prázdnou bránu a bylo rozhodnuto.

Vikingové jsou po vydřené výhře o krok blíže k semifinále a dnes se v Hranicích pokusí celou sérii ukončit. Čtvrté utkání začíná v 17:00 hodin.

FBC Hranice - FBC Vikings Kopřivnice 1:5 (1:0, 0:0, 0:5)
branky: 11. Antonín Krčmař - 50. Jakub Kostelník, 50. Ondřej Holaň, 53. Jiří Toman, 58. Jakub Kresta, 58. Tomáš Kusz; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 173; zásahy brankářů: Jakub Kosar 23 - Martin Pinďák 9

Komentář domácích Dadej Petr (Asistent trenéra): Dnes jsme opět dokázali, že rozdíl mezi 1. a 8. týmem rozhodně není papírově jednoznačný. Padesát minut jsme vedli a celý zápas jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Smekám před hráči za jejich obětavost, nasazení a odhodlání a jsem si jistý, že zítra se před domácím publikem s touto sérií rozloučíme vítězstvím. Gratuluji soupeři k vítězství, děkuji rozhodčím a fantastickým divákům!

Komentář hostů Bordovský Filip (Trenér): Hráči obou celků ukázali divákům další pěkné představení hodné play-off. První dvě třetiny nám to domácí pořádně zavřeli, ale kluci zachovali klidnou hlavu a v poslední části se nám podařilo otočit. Děkujeme soupeři, rozhodčím, divákům a zítra začínáme zase od nuly.