5:1(2:0,2:0,1:1)
so 17. 2. 2024 16:00 @ SH ZŠ Mařádkova Opava, Národní liga, 22. kolo

Vikingové v posledním kole prohráli s Opavou

Na závěr základní části Národní ligy kopřivničtí florbalisté nestačili na Opavu a domů se vracejí bez bodů.

Do Opavy odcestovali muži v okleštěné sestavě, ale přesto se očekával vyrovnaný zápas. Domácí, bojující o účast v play off, vstoupili do zápasu aktivněji a po brankách Paveleka a Mazura vyhráli první třetinu zaslouženě 2:0.

Ve druhé třetině už byli vikingové aktivnější, ale střelám scházela potřebné přesnost. To opavští florbalisté byli opět produktivnější a zásluhou Stejskala a Mazura navýšili svůj náskok už na čtyři branky.

Na začátku třetí části dostali vikingové domácí pod tlak a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po faulu Klimschy totiž proměnil trestné střílení ve 44. minutě Holaň.  Následný tlak domácí ustáli a vikingům nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře.  Navíc, v závěru se Mazur trefil do prázdné brány a bylo rozhodnuto.

S.K. P.E.M.A. OPAVA - FBC Vikings Kopřivnice 5:1
branky: 12. Petr Pavelek, 19. Jan Mazur, 29. Petr Stejskal, 38. Jan Mazur, 59. Jan Mazur - 45. Ondřej Holaň; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Kryštof Bezděk 28 - Adam Strouhal 8, Vít Ohera 5; po třetinách: 2:0, 2:0, 1:1

Komentář domácích Kružel Daniel (Trenér): Výjimečně dobrý vstup do zápasu. Pak už to jen upadalo a třetí třetina bylo jen o bránění naši svatyně. Věděli jsme o co nám jde je a že nebereme nic jiného, než tři body. Velké díky klukům z Kopřivnice za ochotu a součinnost při našich problémech s halou, rozhodčím za odřízení a fanouškům, kteří dorazili i přes to všechno.. 2/3 dneška jsou za námi, teď už posíláme sílu do Šumperka. Ahoj

Komentář hostů Soukal Lukáš (Trenér): Dnes se nám podařila zopakovat historie, kdy jsme minulý rok v posledním zápase před play off dostali facku od Rožnova, dnes jsme ji dostali od Opavy. Nutno říct, že Opava dnes vyhrála zaslouženě a nám se 40. minut absolutně nic nedařilo. V poslední třetině jsme do toho šlápli a byli jsme vyrovnaným soupeřem. Gratuluji soupeři k zasloužené výhře.