FBC Vikings K.Hranice
9:3(2:2,3:1,4:0)
út 5. 3. 2024 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 5. kolo

Vikingové v rozhodujícím utkání potvrdili kvalitu a postupují!

Kopřivnice v pátém utkání předvedla skvělý týmový výkon a před zaplněnou halou vydřela postup do semifinále Národní ligy.

Podle předpokladů začalo páté utkání v bouřlivé atmosféře, ve které oba tábory fanoušků své týmy mohutně povzbuzovaly. První branky se fanoušci Kopřivnice dočkali v 7. minutě, když Kosára na přední tyči nachytal Janek. Hosté ale rychle vyrovnali v přesilové hře zásluhou Krále. Na konci 9. minuty našel Michna volného Holaně a vikingové znovu vedli. Bohužel v 15. minutě při signalizovaném vyloučení nešťastně tečoval míček Socha a bylo srovnáno.

Ve druhé třetině kopřivničtí florbalisté zvýšili obrátky a tlačili se do zakončení. Po deseti minutách to přineslo ovoce a Frýdl poslal domácí potřetí do vedení. Krátce na to se krásně trefil Jirka Toman a už to bylo o dvě branky. Jirka byl ale stále při chuti a v 39. minutě si připsal další přesný zásah. Poslední slovo ale ve druhé třetině měli hosté. Kosár dlouhým výhozem našel Kolajtu a ten si pohrál s bezmocným Piňdákem.

Na začátku třetí třetiny se hosté dostali pod tlak, ze kterého skóroval ve 45. minutě Holaň. Ještě veseleji bylo v 51. minutě, když hranický gólman nedosáhl na přesnou ránu Sochy. Po minimálně sporném vyloučení Janka vikingové ubránili oslabení a hosté museli v závěrečných minutách riskovat s prázdnou bránou. Tentokrát to ale hranickým florbalistům vůbec nevyšlo, dvakrát skóroval Jan Toman a šlo se slavit.

Poslední utkání mělo parádní atmosféru, oba týmy předvedly během celé série, že florbal hrát umí a tzv. papírový outsider Kopřivnici pořádně potrápil.  Přesně o tom je play-off.

O víkendu začíná semifinále, ve kterém se Vikingové utkají s Přerovem, který si ve třech utkáních poradil s Třincem. Druhou dvojici tvoří Torpédo Havířov - Zlín. Sobotní i nedělní zápas odehrají kopřivničtí florbalisté v domácím prostředí a utkání jsou naplánované na 18:00 hodin

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Hranice 9:3 (2:2, 3:1, 4:0)
branky: 7. Tomáš Janek, 9. Ondřej Holaň, 30. Vojtěch Frýdl, 32. Jiří Toman, 39. Jiří Toman, 46. Ondřej Holaň, 51. Robert Socha, 56. Jan Toman, 59. Jan Toman - 9. Jaroslav Král, 15. Jan Kolajta, 40. Jan Kolajta; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 285; zásahy brankářů: Martin Pinďák 9 - Jakub Kosar 28

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): Velmi těžká série, hlavně po psychické stránce. Jsem velmi rád, že jsme to dnes zvládli a jdeme dál. Musím smeknout klobouček před soupeřem, protože hráli velice dobře a v této sérii mohl postoupit kdokoliv. Děkujeme fanouškům za neskutečnou atmosféru, která nás hnala dopředu.

Komentář hostů Dadej Petr (Asistent trenéra): Odvaha a kuráž nás dostaly až do pátého zápasu čtvrtfinále. Papírově jasný outsider dokázal zatápět úřadujícímu mistrovi a vítězi základní části až do třetí třetiny. Gratuluji soupeři k postupu, děkuji rozhodčím za utkání. Děkuji ale především svému týmu za skvělý rok, skvělou sezonu, která dokázala, že ty zásadní hodnoty jsou týmovost, vzájemná podpora a zápal v srdci - na hřišti se pak už může stát cokoliv. Těšme se na další sezonu, protože budeme ještě lepší. No a na závěr je třeba poděkovat za podporu našim fantastickým fanouškům, kteří si takový závěr sezony zasloužili. Dnes opět ukázali, že jsme doma všude. #zasvehranice