Rožnov p/RFBC Vikings K.
3:5(2:2,0:2,1:1)
so 16. 12. 2023 17:30 @ SH SŠIEŘ Rožnov p. R., Národní liga, 15. kolo

Vikingové v Rožnově potvrdili roli favorita!

Derby je derby, ale tentokrát si kopřivničtí florbalisté stanovili jasný cíl - tři body. Sršni totiž v posledních šesti zápasech nebodovali a propadli se na poslední příčku Národní ligy. Utkání hodně poznamenaly prořídlé sestavy na obou stranách, ale fyzicky byli lépe připraveni vikingové, kteří domácím zaslouženě oplatili porážku z prvního vzájemného duelu v této sezóně.

Utkání začalo v tréninkovém tempu, což domácím vyhovovalo a hned z první příležitosti se prosadil Polášek. Kopřivnice vyrovnala  na začátku 4. minuty, kdy si domací obránci nepohlídali agilního Honzu Tomana. V 19. minutě se karta obrátila a vikingové šli do vedení. Rychlý útok pohotově uklidil za záda bezmocného Škrobáka nezastavitelný Kusz. Těsně před přestávkou Kopřivnice chybovala v rozehrávce a Polášek svou druhou trefou v utkání pohodlně srovnal.

Ve druhé třetině už byli na hřišti viditelně aktivnější vikingové, ale na vedoucí gól se čekalo až do 33. minuty, ve které našel Holaň volného Tomana a na jeho střelu byl gólman krátký. O minutu později potvrdil převahu Vikings další brankou Kusz.

Kopřivnice zápas kontrolovala i v poslední části, ale domácím se přesto podařilo utkání zdramatizovat. V 50. minutě se pohotovou dorážkou prosadil Kratochvíl. Vikingové ale bleskově odpověděli, když se svou premiérovou trefou zapsal mezi střelce Küffer. Sršni si ještě v 56. minutě vyžádali oddechový čas a zkoušeli štěstí bez brankáře, ale vikingové tlak ustáli a zaslouženě odvážejí z derby všechny tři body.

1.FBK Sršni Rožnov p/R - FBC Vikings Kopřivnice 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
branky: 2. Marek Polášek, 20. Marek Polášek, 50. Lukáš Kratochvíl - 4. Jan Toman, 19. Tomáš Kusz, 33. Jan Toman, 34. Tomáš Kusz, 53. Jakub Kűffer; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 93; zásahy brankářů: Jiří Škrobák -5 - Martin Pinďák -3;

Komentář domácích Miroslava Kasla: "Dnes dobrý výkon, musím kluky pochválit. Kopřivnice byla lepší a zaslouženě bere body. Ale kvůli nemocnosti jsme museli hrát s jedenácti hráči a klidně jsme mohli šahat po bodech s prvním týmem ligy. Máme na čem stavět. Jinak jsem taky rád, že se nikdo nezranil, dneska k tomu nebylo daleko - nejsme si nic dlužni".

Komentář trenéra hostů Lukáše Soukala: "Dnes rychlý komentář. Jsem rád za výhru a tři body. Hlavně jsem rád, že zápas je za námi a nikdo se nezranil, protože dneska jsme k tomu neměli daleko".