FBC Vikings K.FBC Přerov
5:4(4:2,0:0,1:2)
ne 10. 3. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 2. kolo

Vikingové v závěru druhého semifinále udrželi jednobrankový náskok a v sérii už mají matchball

Druhé semifinále bylo mnohem vyrovnanější. Kopřivnice měla sice povedený úvod, ale ve druhé třetině se hra vyrovnala a ve třetí části se Přerov dotáhnul na rozdíl jediné branky. Závěrečný tlak ale vikingové ustáli a od postupu do finále je dělí jediná výhra.

Domácí příznivci se mohli radovat už v 1. minutě, když Frýdl pohotově dorazil odraženou střelu Michny. Druhou branku přidal v 6. minutě po rychlé kombinaci Nehera. Hosté snížili o minutu později, když Piňdákovi proklouzla rána Gavalléra. Třetí branku domácích sledoval Pavliš z trestné lavice a  na konci povedené přesilovkové akce byl opět Lichnovský. Ihned z dalšího střídání skóroval Kostelník a domácí už vedli o tři branky. V 18. minutě domácí propadli a z rychlého brejku 2 na 1 skóroval hříšník Pavliš.

Na začátku druhé třetiny domácí promarnili několik vyložených šancí. Ani jeden tým pak nedokázal proměnit svou početní výhodu. Ve 33. minutě zlikvidoval Raška Jankův nájezd, a protože góĺ nepadl ani během vyloučení Kresty, šlo se do kabin za stavu 4:2 pro domácí.

Na začátku poslední části Kopřivnice ubránila zbytek oslabení. Ve 42. minutě viděli diváci krásné sólo Michny, po kterém domácí opět odskočili na tři branky. O rychlou odpověď hostů se postaral Budník, který snížil na 5:3. Podruhé se Budník prosadil ve 48. minutě a náskok domácích se smrsknul na jedinou branku. Kritický moment pro domácí přišel v 57. minutě, když rozhodčí vykázali na trestnou lavici Holaně za sekání. Závěrečný tlak už ale domácí obrana s přispěním skvělého Pinďáka ustála.

Nyní se semifinalová série přesune do Přerova, kde budou domácí odvracet matchball. 3. utkání je naplánováno na sobotu 16. března od 18:00 hodin (SH SK START PŘEROV). Případný 4. zápas by se hrál v neděli 17. března od 17:00 hodin (SH SK START PŘEROV).

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Přerov 5:4 (4:2, 0:0, 1:2)
branky: 1. Vojtěch Frýdl, 6. Martin Nehera, 11. Adam Lichnovský, 11. Jakub Kostelník, 42. Lukáš Michna - 7. Noel Gavaller, 18. Jonáš Pavliš, 43. Adam Budník, 48. Adam Budník; rozhodčí: Libor Gavlas - Martin Petřík; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 210; zásahy brankářů: Martin Pinďák 17 - Zdeněk Raška 18

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): Dnes trošku dramíčko, ale se šťastným koncem pro nás. Jsme rádi za druhý bod, ale stále nic neznamená. Poslední krok je vždy nejtěžší. Děkujeme soupeři, fanouškům a rozhodčím .

Komentář hostů Kořený Michal (Trenér): Dnes o jednu neproměněnou šanci. Zlepšujeme se i během série. Doma budeme ještě lepší.