FBC Vikings K.Torpedo
6:2(2:0,2:0,2:2)
ne 31. 3. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 2. kolo

Vikingové ve druhém utkání vymazali Havířov a od titulu je dělí jediná výhra

Nedělní utkání bylo jasnou záležitostí kopřivnických florbalistů, kteří podali skvělý týmový výkon a Torpedo fakticky k ničemu nepustili. Po jasné výhře 6:2 si Kopřivnice připisuje druhý finálový bod a příští sobotu může v Havířově sérii ukončit.

Vikingové na Havířov doslova vlétli a už v 6. minutě se dostali zaslouženě do vedení, když skóre zápasu otevřel tvrdou ranou kapitán Kresta. Na konci první třetiny nabídli hosté svou nedisciplinovaností Kopřivnici dvojnásobnou přesilovku. Mikulok si odpykával trest za hrubost a po 30 vteřinách ho následoval Feber za sekání. Zásluhou Janka, tři vteřiny před sirénou, domácí početní výhodu využili.

Ve druhé části začali domácí dalším náporem a obrana hostů měla opět plné ruce práce. Ve 25. minutě Nehera našel přihrávkou zpoza brány Jirku Tomana a ten chladnokrevně přidal třetí branku. Ještě veseleji bylo ve 34. minutě, když Kostelník z úhlu propálil Vilíma a Kopřivnice odskočila na čtyřbrankový rozdíl.

Na začátku poslední části Kopřivnice podcenila vhazování a po třech vteřinách se hostům podařilo vstřelit první gól. Bleskovou akci zakončil přesnou střelou k tyči Černý. Radost z úvodní branky ale hostům rychle sebral Socha, který se prokličkoval přes celé hřiště a vrátil Vikings čtyřbrankový náskok. Na začátku 57. minuty si Havířov vybral oddechový čas a následně zkoušel štěstí v power play. Risk se hostům vyplatil a po 30 vteřinách se z dorážky podařilo Vlachovi snížit na 5:2. Více už ale vikingové hostům nedovolili. Navíc na začátku 59. minuty rozhodčí vyloučili havířovského Peřku za nesportovní chování a v následné přesilovce pečetil vítězství Kopřivnice Janek.

FBC Vikings Kopřivnice - Torpedo Havířov 6:2 (2:0, 2:0, 2:2) stav série 2:0
branky: 6. Jakub Kresta, 20. Tomáš Janek, 25. Jiří Toman, 34. Jakub Kostelník, 41. Robert Socha, 60. Tomáš Janek - 41. Matěj Černý, 57. Tomáš Vlach; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 1:5; využití: 2:0; diváků: 320; zásahy brankářů: Martin Pinďák 19 - Vojtěch Vilím 20

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): Dnes perfektní výkon s jedinou kaňkou a to byl vstup do 3.třetiny. Myslím si, že dnes jsme byli ve všem lepší a zaslouženě bereme druhý bod. Ale stále to nic neznamená, nyní nás čeká ten nejtěžší poslední krůček. Děkujeme za podporu fanouškům, rozhodčím a soupeři za férovou hru.

Komentář hostů Kohút Rostislav (Trenér): Dneska jsme tu řezničinu bohužel neustáli, ale nebude to jiné, tak se na to musíme připravit, pokud chceme sérii obrátit. Soupeř vede 2:0 a my tak musíme zvítězit 3x v řadě. Dále radši nebudu hodnotit, protože se to nesmí. Kopr ale dneska v rámci toho co bylo povoleno lepší a proto bere druhý bod. Musíme se nachystat na jiný sport nic více.