Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
ZlínFBC Vikings K.
2:3(1:1,1:1,0:1)
ne 17. 9. 2023 16:00 @ SH SPŠ Zlín, Národní liga, 2. kolo
248_20230917_203524.jpg

Vikingové vezou za Zlína těsnou výhru

Zlínští Lvi nedali svou kůži lacino a po většinu zápasu drželi s Kopřivnicí krok. O těsné výhře nakonec rozhodla přesná trefa Honzy Tomana ve 47. minutě.

Zápas na půdě nováčka Národní ligy začal poněkud opatrně, ale Vikingové dokázali rychle skórovat. Už ve 3. minutě se prosadil Tomáš Janek. Vedení vydrželo kopřivnickým do 11. minuty, když udeřil za domácí Tvrdoň. 

Ve druhé části se Kopřivnice ujala aktivity a začala si vytvářet brankové příležitosti. Ve 26. minutě pak Vikingové znovu odskočili do vedení. Nahrávku Kusze proměnil Zátopek. Oni toto vedení však nevydrželo. Těsně před koncem třetiny srovnal zlínský Kundrata.

Lvi zlobili i na začátku třetí části, ale Pinďák Kopřivnici několikrát podržel. Ve 47. minutě dostala obrana domácích další ránu. Přesný zásah mezi tyče si připsal Honza Toman, a protože se skóre už do konce utkání nezměnilo, byla to branka vítězná. 

Komentář trenéra Kopřivnice Lukáše Soukala: "Věděli jsme, že nás nečeká nic snadného. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme dominovali, ale nedokázali se prosadit. Ve třetí zcela vyrovnaná hra". 

Komentář trenéra Zlína Vladimíra Blažka: "Druhý zápas, druhá prohra o gól. Nicméně v dnešní zápas z naší strany mnohem lepší. Dokázali jsme si tvořit šance, jen nám chybí přesnost v zakončení. Víme na čem pracovat".