FBC Vikings K.Hranice
11:3(4:0,3:0,4:3)
so 24. 2. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 1. kolo

Vikingové zahájili čtvrtfinalovou sérii vysokou výhrou

Kopřivničtí florbalisté zvládli úvodní utkání play-off na výbornou. Hranice porazili vysoko 11:3 a v sérii hrané na tři vítězné utkání se ujali vedení 1:0.

Základní kámen úspěchu položili kopřivničtí florbalisté hned v první třetině. Koncentrovaný výkon, aktivní útočný florbal a nepříjemný presink dělal hostům v obraně obrovské problémy. Narůstající tlak vikingové  dokázali zužitkovat a po brankách Kusze, Jana Tomana, Kostelníka a Holaně vedla Kopřivnice 4:0.

Ve druhé části vikingové svůj náskok ještě navýšili. Dvakrát zamířil mezi tyče Jan Toman a sedmou branku přidal Holaň.

Podle stejného scénáře pokračovalo utkání i v závěrečné části. Hranice kupili chyby a vikingové trestali. Po gólech Kostelníka, Michny a Holaně už utkání připomínalo exhibiční zápas. Hosté se ale v posledních deseti minutách zvedli a zásluhou Klimeckého a Krále dokázali výsledek alespoň korigovat na konečných 11:3.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Hranice 11:3 (4:0, 3:0, 4:3)
branky: 11. Tomáš Kusz, 12. Jan Toman, 17. Jakub Kostelník, 19. Ondřej Holaň, 31. Jan Toman, 34. Jan Toman, 35. Ondřej Holaň, 46. Jakub Kostelník, 49. Lukáš Michna, 50. Ondřej Holaň, 53. Vojtěch Frýdl - 51. Radim Klimecký, 58. Radim Klimecký, 60. Jaroslav Král; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 210; zásahy brankářů: Martin Pinďák -3 - Šimon Nykl -11

Komentář hostů Rada Matěj (Trenér): 1. zápas série nám nevyšel. Soupeř nás vcelku s klidem přehrával. My jsme se často nechali vytáhnout, což soupeř trestal. Prohráváme 1:0, ale hlavy nevěšíme. Zítra zas!

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): Dobrý vstup do série. Negativum na dnešním zápase byl náš závěr, který byl tragický. Jsme rádi za první bod, ale nic pro nás neznamená. Zítra je nový zápas a opět začneme od nuly. Děkujeme naším fanouškům za skvělou atmosféru.