FBC Vikings K.Torpedo
7:3(3:2,2:1,2:0)
so 9. 12. 2023 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 14. kolo

Vikingové zvládli přímý souboj o čelo tabulky!

Sobotní utkání 14. kola Národní ligy nabídlo atraktivní duel dvou aktuálně nejlepších celků Vikings Kopřivnice s Torpédem Havířov. Po velmi vyrovnané první polovině zápasu začali havířovským florbalistům docházet síly a vikingové si postupně vypracovali rozhodující náskok, který zaslouženě dotáhli do vítězného konce.

Už ve 2. minutě rozveselil domácí fanoušky Janek, který pohotovou dorážkou otevřel skóre zápasu. Hosté srovnali ve 4. minutě zásluhou Křižáka. Nerozhodný stav pak vydržel až do začátku 6. minuty, kdy vrátil vedení na stanu Kopřivnice Jan Toman. Třetí branku přidal v 15. minutě pohotový Zátopek. Ještě do přestávky se podařilo Torpédu korigovat na 3:2, když Mikulok dorážel do prázdné brány.

Ve druhé části se hrálo bez branek až do 28. minuty, kdy se hostům v nepřehledné situaci před Piňďákovou bránou podařilo dotlačit míček do brány a vyrovnat.  Ve 37. minutě zachytil Socha nepřesnou havířovskou rozehrávku a poslal krásný pas na volného Holaně a ten pohotově skóroval. Domácí byli aktivnější a minutu před koncem druhé části ještě stihli náskok navýšit. V tomto případě našel Socha před bránou úplně volného Honzu Tomana.

Začátek třetí třetiny Torpédo nezvládlo a už ve 42. minutě přidal svou druhou trefou v zápase šestou branku Holaň. Domácí hráli ve velké pohodě a Havířov se nemohl prosadit. V 56. minutě si hosté vzali oddechový čas a následně zkoušeli hru bez brankáře. V těchto chvílích domácí podržel Piňdák. Navíc v 59. minutě přidal další branku Michna a Vikings zaslouženě vyhráli 7:3.

FBC Vikings Kopřivnice - Torpedo Havířov 7:3 (3:2,2:1,2:0)
branky: 2. Tomáš Janek, 6. Jan Toman, 15. Vojtěch Zátopek, 37. Ondřej Holaň, 40. Jan Toman, 42. Ondřej Holaň, 59. Lukáš Michna - 4. David Křižák, 18. Jakub Mikulok, 28. Matěj Černý; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 95; zásahy brankářů: Martin Pinďák 19 - Martin Zapletálek 16

Komentář trenéra domácích Lukáše Soukala: "Dnes musím za předvedený výkon poslat do kabiny pochvalu. Přestože soupeře trápí velká marodka, si myslím, že jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v sezoně. Od začátku utkání chlapi plnili taktiku a hlavně po fyzické stránce jsme soupeře přejeli. To bylo rozhodující. Děkujeme soupeři a přejeme šťastnou cestu domů".

Komentář trenéra hostů Rostislava Kohúta: "Dnes vyrovnaná pouze první polovina zápasu, potom byl soupeř lepší. Škoda obdržených branek ze situací, na které jsme se připravovali. I tak ale svým hráčům děkuji, jak se se zápasem popasovali. Soupeři gratuluji k výhře".