2_20211029_203839.jpg

Vikings CUP 2021 - Pohár putuje do Brna!

21. ročník turnaje je za námi a můžeme bilancovat. Pohár byl letos velice vyrovnaný, diváci viděli dohromady 76 gólů v 10 utkáních a ani tentokrát se domácím nepodařilo vyhrát.

První turnajový den odstartovalo okresní derby, ve kterém kopřivničtí florbalisté porazili Warriors Nový Jičín 3:0. Ve druhém utkání se proti sobě postavili soupeři z Národní ligy, MVIL Ostrava a brněnští TROOPERS. Při pohledu na střídačku měli Ostravané jednoznačnou přesilu, ale na hřišti se lépe dařilo brněnským florbalistům, kteří byli v koncovce mnohem efektivnější a zaslouženě vyhráli 6:1. Ve třetím zápase se utkali hráči Warriors s polským extraligovým týmem UKS Floorball Gorzów a byla to velice napínavá podívaná. Novojičínští florbalisté v závěrečné třetině předvedli perfektní obrat a už to vypadalo na tři body. Gorzów však v závěrečném tlaku dokázal vyrovnat a nakonec uspěli i v penaltové loterii a vyhrál 5:4 pn. Ve čtvrtém utkání se opět potkali soupěři z Národní ligy. Mladý kopřivnický tým ovšem nestačil na dobře kombinující TROOPERS a prohrál 2:5. Sobotní program uzavřel duel Gorzówa s MVIL Ostrava, ve kterém už polští florbalisté žádné drama nedopustili a vyhráli poměrem 5:2.

Vikings Cup 2021
FBC Vikings Kopřivnice - UKS Floorball Gorzów

Nedělní program začal duelem neporažených týmů, ve kterém florbalisté Gorzowa porazili TROOPERS 6:4 a velmi se přiblížili k vítězství v turnaji. V dalším utkání pak MVIL udolal Warriors 7:4 a posunul se na průběžné 4. místo. Třetí utkání zvládli lépe domácí Vikings, kteří si poradili s polským Gorzowem 6:2 a bodově se dotáhli na druhé místo . Ve čtvrtém utkání novojičínští Warriors ztratili slibné dvoubrankové vedení a prohráli s TROOPERS těsně 2:3. Toto hubené vítězství však brněnským florbalistum zajistilo vítězství na turnaji a na Warriors zbylo poslední 5. misto. V posledním utkání 21. ročníku Vikings Cupu pak Ostrava zaskočila domácí florbalisty a po výhře 6:3 si vybojovala pohár za 3. místo a na Kopřivnici zbyla nepopulární bramborová medaile. Pro úplnost ještě dodejme, že 2. místo patří polskému UKS Floorball Gorzow.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Grábl z TROOPERS a cenu pro nejlepšího brankáže získal Maciek Jastrzebski z UKS Floorball Gorzów.

Konečné pořadí:

  1. TROOPERS
  2. UKS Floorball Gorzów
  3. MVIL Ostrava
  4. FBC Vikings Kopřivnice
  5. Warriors Nový jičín