FBC Vikings K.Pelhřimov
4:3(1:1,2:1,1:1)
so 24. 9. 2022 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 3. kolo

Vítězná šňůra mužů pokračuje!

Vikingové zvládli další těžký zápas letošní sezóny. Ve třetím kole Národní ligy porazili, po tuhém boji, Pelhřimov 4:3 a dali tak skvělým divákům zapomenout na domácí nezdary z posledního play-off.

Hned od začátku se hrálo ve vysokém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Jako  první se mezi střelce zapsal v 9. minutě kopřivnický Nehera. Vedení Vikingům vydrželo až do poslední minuty první třetiny, ve které srovnal Běhounek.

Ve 25. minutě utekl pelhřimovský Kalina a bezmocnému Strakošovi nedal nejmenší šanci. Ale ani Spartak se z vedení neradoval dlouho. Ve 30. minutě srovnal Janek a o sedm minut později strhnul vedení na stranu Kopřivnice velezkušený Baďura. Důležitý moment na straně domácích bylo ubráněné oslabení.

Do poslední třetiny šli Vikingové s jednobrankovým vedením a obrovským odhodláním vyhrát. Brankář domkář Pelhřimov několikrát podržel, ale ve 48. minutě nestačil na zakončení Holaně. V 53. minutě Běhounek svým druhým gólem přiblížil hosty na rozdíl jediné branky. Dramatický závěr Kopřivnice zvládla a po úvodních třech kolech má na svém kontě plný počet bodů.

FBC Vikings Kopřivnice - Spartak Pelhřimov 4:3 (1:1,2:1,1:1)