FBC Vikings K.Asper
5:4(1:1,2:1,2:2)
so 22. 10. 2022 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 7. kolo

Výhra nad Šumperkem posunula muže do čela ligy!

Vikingové s velkou dávkou štěstí porazili Šumperk 5:4 a poskočili na 1. místo v Národní lize.

V sobotu se v Kopřivnici představil celek nováčka soutěže Asper Šumperk a  vzhledem k jeho dosavadním výsledkům bylo jasné, že domácí čeká těžké utkání. Průběh tomu opravdu odpovídal. Obě družstva předvedli, že florbal hrát opravdu umí a divákům se to muselo líbit.

Skóre otevřel Jan Toman v přesilové hře, ale ještě do přestávky hosté srovnali. Ve druhé části Vikingové stupňovali tlak, který nakonec přetavili v branky Holaň a po něm kuriózně i Kubátko, ke kterému se nečekaně odrazil míček od mantinelu. Ve 36. minutě přiblížil hosty na rozdíl jediné branky Mondek. Ve třetí části Kopřivnice promarnila několik šancí a tak ve 49. minutě přišel zákonitý trest v podobě vyrovnávající branky Trávníčka. Domácí z toho byli z očividně zaskočeni a Asper převzal aktivitu, po které poslal Mrázek hosty do šokujícího vedení. Muži však v závěru předvedli, že jsou opravdoví bojovníci. Svou chvilku slávy si u toho vybral Jan Toman, který nejprve v 58. minutě srovnal a 14 vteřin před koncem se společně s obráncem hostí připletl do dráhy nahození Nehery, po kterém skončil míček v Šumperské bráně. Kopřivnice tak nakonec bere z utkání šťastně všechny body.

FBC Vikings Kopřivnice - Asper Šumperk 5:4 (1:1,2:1,2:2)