235_20230505_220542.jpg

Žákyně v Přerově zlaté!

Mladší žákyně to dokázaly a v posledním turnaji sezóny urvaly historicky první zlato ve své kategorii!

V sobotu 29.4.2023 se konal poslední turnaj mladších žákyň této sezóny a to v Přerově.
Děvčata se díky téměř nulovým omluvenkám sešly v silné sestavě a od prvního zápasu to šlo znát. S Olomoucí "B" holky kontrolovaly průběh zápasu i přes to, že některé na hřišti dospávaly brzké ranní vstávání a vyhrály 4:1.
Druhý zápas byl proti slabšímu soupeři z Přerova jakýmsi rozehřáním a rozstřílením na poslední dva těžké zápasy. Zápas skončil výhrou 17:3 a to téměř celý zápas odchytala Nelča Kapounová, která patří do kategorie elévek - pochvala za skvělý výkon!
Třetí zápas byl proti Olomouci "A" skvěle zvládnutý jak herně tak takticky. Naše nejsilnější lajny dobře bránily a pracovaly proti jejich silným a ostatní navyšovaly skóre a tím kontrolovaly celý zápas. Až nečekaně v poklidu a bez větších stresových situací si holky vystřílely výhru 12:6 a ujistili se, že hůř jak stříbrné nebudou.
Na řadu přišel poslední zápas turnaje, sezóny a pro některé i poslední zápas v kategorii mladších žaček. Soupeřem v tomto zápase byly děvčata z ČPP Ostrava, ten den taktéž neporažené, námi nikdy neporažené a navíc v plné sestavě. Tedy už před zápasem bylo jasné, že to bude zápas sezóny a přímý boj zlatou medaili. Trenér Fbc Vikings věděl, že když né v ten okamžik tak už nikdy a tomu vše podřídil a stáhl to na dvě lajny. Holky byly nahecované, namotivované, ale taktéž nervozní a tíhou okamžiku v předzápasovém stresu lehce svázané!Průběh zápasu: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5 to bylo jetě 3minuty před konce a tam to holky zlomily na svojí stranu a sázely už jen ony až na konečných 9:5!!!
To co se na začátku sezóny zdálo být nemožné se stalo skutečností a mladší žákyně FBC Vikings DDM Kopřivnice všem vytřely zrak a ukázaly, že jsou nejlepší!
Co závěrem dodat....asi jen pogratulovat ke skvělému výsledku a k odvedené práci všem holkám, protože to jak se dokázaly za jednu sezónu vytrénovat a posunout je až neuvěřitelné!!!
Holky jste nejlepší a slíbená odměna vás nemine!!!