Související zápasy

Ženy bodovaly v Krnově

Kopřivnické ženy v Krnově nejprve podlehly Třinci B, poté naopak s Vítkovicemi B vybojovaly důležité vítězství.

První dva zápasy nástavbové části sezóny svedly ženy Vikings s rezervami Třince a Vítkovic, které skončily v tabulce na třetím potažmo čtvrtém místě.

FBC Intevo Třinec B FM - FBC Vikings Kopřivnice - 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)

V prvním zápase narazily kopřivnické ženy na velmi dobře připraveného soupeře. Celý zápas třinecké ženy udávaly tempo zápasu, proto se naše ženy snažily bránit v bloku a vyrážet do rychlých protiútoků, což se jim první polovinu zápasu opravdu dařilo. Třinecké ženy šly sice z dorážek rychle do vedení 2:0, ale ještě do 1.přestávky Machová a po ní Polášková vyrovnaly na 2:2. Ovšem v polovině zápasu šel soupeř opět z dorážky před brankou do vedení a zlomil utkání definitivně na svoji stranu. Od té chvíle se našim ženám nic nedařilo a soupeř své vedení navýšil, z jeho pohledu na konečných 7:2.

FBC Vikings Kopřivnice - 1.SC TEMPISH Vítkovice 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

V druhém zápase se oproti prvnímu kopřivnické ženy snažily hrát aktivně směrem dopředu a už v začátku narušovat protiútoky Vítkovic. Ne vždy se to sice dařilo a spoustu střel musela vyřešit golmanka Štěpánová, nicméně aktivní hra přinášela své ovoce. V 1.třetině naše ženy po pěkné kombinaci, na jejímž konci byla kapitánka Svobodová, otevřely účet zápasu. Soupeřky se nechtěly vzdát lacino a hrozily zejména nebezpečnými střelami. Po jedné z nich se jim z kraje 2.třetiny podařilo vyrovnat. V polovině zápasu se Machová, po krásné individuální akci za brankou, dostala až před branku, kde střelou dostala míček za záda vítkovické golmanky a poslala Vikings do vedení. Ještě do 2.přestávky pěknou střelou na 3:1 opět zvyšovala Machová. Hned na začátku 3.třetiny se do třetice prosadila Machová a naše ženy odskočily už na 4:1. Ovšem vítkovické ženy následně snížily na 2:4 a dvě minuty před koncem zápasu snižovaly dokonce na 3:4. Závěr zápasu si však kopřivnické ženy pohlídaly a výhrou přeskočily svého soupeře v tabulce.

Poděkování celému týmu, že se po úvodní porážce dokázal zvednout k výbornému výkonu.

Sestava: Štěpánová G. – Staškovanová D., Jančová N., Herblichová M., Strnadelová K. - Machová A., Miková L., Sedloňová L. - Polášková M., Svobodová P. "C", Šudáková N.