Související zápasy

Ženy braly v Hranicích 3 body

Kopřivnické ženy si nejprve poradily s týmem z Bílovce, poté ovšem podlehly favoritkám z Ostravy.

V okleštěné sestavě, ale po operaci s navrátivší Janou Špirkovou v sestavě, se minulou neděli kopřivnické ženy utkaly v Hranicích s týmem Bílovce, kterému dlužily porážku z lednového ledového zápasu a s lídrem soutěže týmem ČPP Bystroň Ostrava, který se zase těšil na svoji odvetu, za únorovou prohru od našich holek na jeho domácí půdě.

FBC Spartak Bílovec - FBC Vikings Kopřivnice - 3:6 (0:0, 2:1, 1:5)

V prvním zápase se kopřivnické ženy dlouho nemohly prosadit proti aktivně hrajícímu Bílovci a ještě na začátku třetí prohrávaly 1:3, potom vrhly vše do útoku. Drtivým presinkem si začaly vytvářet šance, které začaly využívat. K vyrovnání zavelela kapitánka Svobodová. Nejprve snížila na 2:3 a posléze i vyrovnala na 3:3. Následovala tříminutovka, ve které naše ženy třemi góly otočily skóre a zlomily odpor svých soupeřek. Postupně se prosadily Kučerová, Strnadelová a Machová. Na tři góly nahrávala Polášková.

FBC ČPP Bystroň Ostrava - FBC Vikings Kopřivnice 6:3 (2:0, 3:0, 1:3)

V druhém zápase soupeřkám z Ostravy vyšla odveta, když brzy prolomily kopřivnickou obranu a před koncem druhé třetiny dvěma slepenými góly "do šatny" odskočily už na 0:5 a dokonale narušily našim ženám jejich herní plán. Ve třetí třetině již nebylo co ztratit a na co čekat, než si ve zbývajícím čase ještě zápas užít a začít ve zbytku sil útočit. Aktivní hra nesla své ovoce a po dvou minutách třetí třetiny to bylo 2:5, když se trefila Svobodová a Machová. Dvě vyloučení zkomplikovala našim ženám honbu za přijatelnější výsledek a soupeř po nich odskočil na 2:6. Minutu před koncem Machová upravila na konečný výsledek 3:6.

Výsledky se tentokrát nerodily snadno, ale i přesto naše ženy ukázaly soudržnost a bojovnost.

Sestava: Štěpánová G. – Staškovanová D., Herblichová M., Strnadelová K., Svobodová P. "C" - Machová A., Miková L., Špirková J. - Polášková M., Kučerová B., Hromádková A.