Související zápasy

Ženy opět za 3 body tentokrát v Hranicích

Ženy neúspěšně vzdorovaly Hranicím, ale proti Opavě Bruises vybojovaly povinné vítězství.

Ve značně pozměněné sestavě, nastoupily Ženy o víkendu v Hranicích proti týmu domácích hráček a proti týmu Opava Bruises, v tabulkové terminologii s prvním a posledním družstvem tabulky.

FBC Hranice – FBC Vikings Kopřivnice - 4:2 (3:0,0:0,1:2)

Do zápasu s hranickými ženami nastoupily hráčky Vikings s taktikou zajištěné obrany s rychlými protiútoky. Byly to ale domácí hráčky, kterým se v polovině první třetiny povedl rychlý kontr zakončený nechytatelně tvrdou střelou do horního růžku branky. Viditelně zaskočené kopřivnické ženy v rozmezí dalších tří minut ještě dvakrát inkasovaly a skóre po první třetině bylo 0:3. Ve druhé třetině kopřivnické ženy zlepšily obranu, tempo zápasu sice nepolevovalo, ale vyložených šancí na obou stranách bylo poskromnu. Ve třetí třetině naše ženy vyrovnaly hru a po rychlých protiútocích po stranách se konečně začaly dostávat do šancí a proměňovat je. Na obrat v zápase to ale již nestačilo a tak, i přes výrazně zlepšenou hru v poslední třetině, první zápas dne kopřivnické ženy ztratily.

FBC Vikings Kopřivnice - KTG Bruises Opava - 9:5 (3:3, 3:0,3:2)

Druhý zápas s posledními Bruises by se dal nazvat hurá florbalem, kdy se, především v první třetině, hra kopřivnických žen přizpůsobila hře soupeřek a byla plná zbrklosti, zmatků a netrpělivosti. Ve zbytku utkání se již projevila větší florbalovost našich hráček, které tento zápas nakonec dovedly do vítězného konce. Pozitivum zápasu lze najít v tom, že je důležité vyhrávat i takové zápasy, kdy se vám nedaří.

Sestava: Štěpánová G. – Herblichová M., Staškovanová D., Strnadelová K., Řezníčková M. – Polášková M., Svobodová P. „C“, Šudáková N. – Sedloňová L., Sýkorová I., Hromádková A.