110_20220430_084404.jpg

Ženy po povedené sezóně oslavují bronzový pohár!

Ženy Vikings mají za sebou velice povedenou sezónu, ve které bojovaly až do posledního kola o celkové druhé místo.

Na poslední dvojzápas letošní sezóny vyrazily ženy na Ostravskou Dubinu, kde se utkaly postupně s lídry tabulky. Prvním týmem Vítkovic a následně druhým týmem ČPP Ostrava.

S týmem Vítkovic, se ženy celou základní část letošní sezóny přetahovaly o čelo tabulky. Kdo by to byl řekl, před začátkem sezóny. Ale vzhledem k vyrovnaným výkonům, získanému klidu na holi, přehledu a pohlednému kombinačnímu florbalu, ke kterému se kopřivnické ženy za poslední tři roky pod vedením kouče Nehery propracovaly, rozhodně zasloužený výsledek. Nakonec se musely ženy spokojit “až“ s druhým místem o pouhý jeden jediný bod! Za to patří ženám obrovská gratulace a celý klub smeká klobouček!

Vítkovice si chtěly konec sezóny a první místo rozhodně pohlídat. O tom svědčila i lavička, která čítala tři pětky do hry. Nakonec se síla soupeřek ukázala a Vítkovicím se podařilo překonat neskutečnou gólmanku našeho týmu Šárku, která by měla po každém zápase dostat medaili nebo alespoň bobříka odvahy. Za Kopřivnické ženy se podařilo skórovat pouze Símě, jejíž oblouček se tak tak nedotkl stropu a snad možná ještě teď letí do brány. Ale nezkusíš, nedáš. Bohužel to byla jediná krásná branka a Kopřivnice přes bojovný výkon nakonec prohrála 4:1.

Do druhého zápasu nastupovaly ženy proti záloze vítězek letošního superfinále ČPP Ostrava s odhodláním, bojovností, ale i vědomím, že jde o letošní poslední utkání a tak si jej Kopřivnické ženy chtěly užít. Ale jak si chcete užít zápas, když proti vám nastoupí hráčky ze superfinále, které druhého soupeře Opavu doslova smetly jako tsunami 19:1. Chápeme, že si hráčky FBC chtěly konečně zahrát florbal proti pořádnému soupeři a toho si samozřejmě ceníme, ale po Vítkovicích už toho bylo dost. Kopřivnice v tomto utkání předvedla nejlepší výkon sezóny, kde nechybělo srdíčko, bojovnost, obětavost, nasazení a krásné kombinace. Chyběla snad jen Česká televize s živým přenosem,  jejich škoda. Bohužel stejně jako v superfinále Ostrava zvítězila. Nezbývá než soupeřkám pogratulovat.

Ženy si tak po několika letech půstu odvezly pohár za celkové 3. místo, kde jen těsně nestačily na zálohy extraligových týmů, ale zároveň o parník utekly týmům pod sebou. Výborná rozlučka pro trenéra Michala Neheru, který s týmem odvedl tři sezóny poctivé práce.

Slovy nejpovolanějšího trenéra Michala Nehery:

„V této sezóně ženy zúročily tři roky poctivé dřiny a odříkání na každém tréninku, pot a krev z letních příprav, ale především týmový výkon, obětavost a srdíčko v každém zápase, v každé minutě na hřišti nechaly všechno. Díky za krásné tři roky radosti a nádherných nejen florbalových zážitků patří - Janči, Adél, Svobod, Denči, Símě, Dvojčátkům, Herblich, Šárce, Stašky, malé Ádi, Miky a Danči.

Nejen já, ale celý klub je na vás pyšný a hrdý, za to, co jste dokázaly. Jen tak dál."


Výsledky:

1. SC TEMPISH Vítkovice B - FBC Vikings Kopřivnice 4:1 (1:0,1:1,2:0)

FBC Vikings Kopřivnice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B 0:3 (0:2,0:0,0:1)