4:5(0:3,1:0,3:2)
so 3. 2. 2024 12:00 @ ČPP Aréna Ostrava, 2. liga žen - skupina 7, 9. kolo

Ženy porazily lídra soutěže

Ženy porazily ostravskou rezervu, lídra soutěže, na jejich domácí půdě.

V posledním zápase základní části soutěže se ženy Vikings střetly s týmem Ostravy B, který díky extraligové minulosti i přítomnosti většiny z jeho členek svou kvalitou vysoko převyšuje úroveň 2.ligy.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B - FBC Vikings Kopřivnice - 4:5 (0:3, 1:0,3:2)

Výborně takticky zvládnutá 1. třetina, podpořena třemi góly a skvělým výkonem golmanky, psychicky nakopla kopřivnické ženy k heroickému výkonu. Ale zpět na začátek.
Od prvního buly naše ženy svým rozestavením a dobrým pohybem na vlastní polovině narušovaly soupeřkám přechod do útoku a naopak rychlými protiútoky ohrožovaly domácí branku. Při jednom protiútoku Machová našla před brankou Mikovou a bylo to 0:1. O 3 minuty později Kučerová proběhla hřiště, nahodila před bránu, kde byly Miková s Machovou, a druhá jmenovaná doklepla míček do branky a zvýšila na 0:2. Chvíli na to dostala Šudáková přihrávku k mantinelu, proběhla kolem něho do útočného pásma, kde krásně našla na ose Poláškovou, která z jedničky trefila k tyči 0:3. Ke konci třetiny se dostaly ke slovu domácí, které měly několik velkých šancí, kdy míček kolikrát stačilo jen usměrnit do prázdné brány, ale naše ženy všechny tyto šance i se štěstím ustály.
Od druhé třetiny převzaly domácí iniciativu, mnohem déle držely míček a snažily se vytvořit tlak do brány, což se jim opravdu dařilo a ve 3. minutě z dorážky snižovaly na 1:3. I ve zbytku 2. třetiny domácí neustávaly v tlaku, ale celý tým v čele s golmankou Vávrovou bránily ze všech sil.
Hned zkraje 3. třetiny domácí ze skrumáže před bránou využily přesilovku a snížily na 2:3. Následovala pasáž, kdy se skóre po minutě měnilo na obou stranách. Nejprve po jednom z protiútoků Machová po přihrávce Mikové zvyšovala na 2:4, následně na to, po dalším ze závarů před kopřivnickou brankou, ještě loni extraligová Kapcová vymetla šibenici 3:4, poté Jančová vysunula Machovou, která opět vystřelila vedení 3:5. Zbývalo šest minut do konce zápasu a tento stav dával jistou naději. Tlak domácích se však neustále stupňoval a před kopřivnickou brankou bylo opravdu hodně dusno. Golmanka Šárka Vávrová předváděla neuvěřitelné zákroky a když už byla překonaná, stálo při ní a týmu hodně štěstíčka, jako když několikrát míček přeskočil soupeřkám hůl před prázdnou bránou. 3 minuty před koncem zápasu se přeci jen ostravským florbalistkám podařilo snížit na 4:5. Přes minutu se v závěru zápasu dařilo Machové s Mikovou držet míček za soupeřovou brankou a získávat čas. Po jeho získání pak ostravské hráčky odvolaly svoji brankářku a svíraly v šesti bránící kopřivnické florbalistky kolem vlastní branky. Šance na vyrovnání jistě byly, ale bojovnost a maximální obětavost nakonec slavila úspěch.

Celému týmu patří pochvala, ukázal charakter týmovosti, bojovnosti, odvahy a obětavosti, atributů bez kterých nelze vyhrát.

Sestava: Vávrová Š. – Staškovanová D., Jančová N., Herblichová M., Lípová K. - Machová A., Kučerová B., Miková L. - Polášková M., Svobodová P. "C", Šudáková N.