Ženy si odvezly z Havířova 4 body

Ženy v Havířově neprohrály a odvezly si 4 body za výhru a remízu.

Ženy se v Havířově utkaly s rezervou Olomouce a Orcou Krnov .

FBC Vikings Kopřivnice - FBS Olomouc B - 6:1 (0:0,3:0,3:1)

První zápas proti olomouckým ženám se hrál ve vysokém tempu, kterému přispěly obě družstva, a měl téměř prvoligové parametry. Od první třetiny se bylo na co dívat, a i když se žádný z týmů neprosadil, šance se střídaly na obou stranách a golmanky se musely činit. Od druhé třetiny se pak přeci jen začaly kopřivnické ženy více prosazovat, dostávaly olomoucké hráčky pod tlak a především střílely krásné branky. Na sehranost z loňské sezóny navázal tandem Černošková-Machová doplněný Kučerovou, výborný výkon předvedla v brance Hromádková a celý tým skvěle zvládl těžké utkání s rezervou Olomouce, se kterou byly vždy těsné výsledky a jejichž veteránky si nic nezadají s o mnoho mladšími soupeřkami.

FBC ORCA Krnov - FBC Vikings Kopřivnice - 3:3 (1:1, 0:0,2:2)

Druhý zápas s Krnovskou Orcou, ve kterém se očekávaly povinné 3 body, se proměnil v dobývání krnovské tvrze, kdy se obětavý soupeř snažil zblokovat vše, co letělo na bránu, a dokonale využil každé zaváhání, které naše ženy udělaly. V první třetině šly naše ženy gólem Svobodové z využité přesilovky do vedení 1:0 a dostaly krnovské pod tlak. Ještě do konce 1.třetiny však soupeř vyrovnal ojedinělou střelou zpoza obránce a bylo vyrovnáno 1:1. Ve druhé třetině kopřivnické ženy tlačily, ale jejich snaha většinou končila na blocích soupeřek a na připravené golmance. Ovšem neustále musely být na pozoru, kvůli brejkům krnovských žen. Třetí třetina začala chybou na buly a nečekanou střelou zkušené Nykodýmové, která převážila skóre na stranu soupeře 1:2. Neskutečná vůle po vítězství hnala naše ženy k otočení výsledku, což se v půli 3.třetiny góly Machové a Kučerové podařilo 3:2. Zápas nakonec rozhodlo zaváhání v rozehrávce za brankou kopřivnických žen, kterou krnovské ženy ihned potrestaly 3:3. Závěrečný tlak našich žen už vyšel naprázdno.

Celý tým je třeba pochválit za obětavost, bojovnost a vůli po vítězství, ovšem dnes je třeba vyzdvihnout i jednotlivce v osobě Denisy Černoškové, která v obou zápasech podala vynikající výkon, a v době své krátké dovolené, poněvadž je dlouhodobě pracovně vázána v Rakousku, našim ženám výrazně pomohla.

Sestava: Hromádková A.. – Herblichová M., Staškovanová D., Strnadelová K., Řezníčková M.  - Černošková D., Kučerová B., Machová A. – Polášková M., Svobodová P. „C“, Sedloňová L., Miková L.