Související zápasy

Ženy v Hranicích ukončily sezónu výhrou s domácími a prohrou s favoritkami soutěže z Ostravy

Ženy Hranicím oplatily porážku z úvodu soutěže, v jejich posledním zápase sezóny však nestačily na hráčky FBC Ostravy B.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Hranice  1:0 (0:0,1:0,0:0)
První zápas s domácími Hranicemi byl bojem o každý metr hřiště, plný nasazení, zblokovaných střel i rychlých akcí. První třetina sice skončila bezbrankovým skóre a příliš vyložených brankových příležitostí jsme neviděli, přesto již z výše uvedených důvodů se divákům musela líbit, jakož i celý zápas. V druhé třetině se obraz hry nezměnil. Největší šance na změnu skóre měla v oslabení Černošková, ale domácí golmanka ji vychytala. 4 minuty před koncem druhé třetiny se ze standartní situace trefila Svobodová a kopřivnické ženy se přeci jen ujaly vedení. Ve třetí třetině se hranické ženy snažily ze všech sil vyrovnat, ovšem jejich chyby v rozehrávce dávaly našim ženám prostor k rychlým brejkům. Po úspěšném zvládnutí našeho druhého oslabení, si hranické ženy vzaly timeout, ale jejich závěrečný nápor se již nekonal, kopřivnické ženy odehrály závěrečné vteřiny zápasu na soupeřově polovině.
Celý zápas se odehrál ve vysokém tempu a nasazení, v módu play off zápasu a kopřivnické ženy dokázaly, že umí bojovat jedna za druhou.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B 1:6 (0:0,0:2,1:4)
V druhém zápase v první třetině opět obětavou a bojovnou hrou ženy Vikings statečně vzdorovaly favoritkám soutěže. Na začátku druhé třetiny ostravské hráčky uklidnil šťastný gól, který se odrazil od břevna na čáru a znovu od břevna za čáru. Od tohoto okamžiku bylo znát, že ikdyž se naše ženy snažily sebevíc, tak na zvrat v zápase již nebude dost sil. Přesto dál bojovaly a 2 minuty před koncem snížila kapitánka Prašivková na 1:3. Tři obdržené branky v závěru zápasu sice trochu snižují dojem velmi dobrého výkonu kopřivnických žen, ale již nebylo co ztratit, aby se nepokusily utkání ještě zdramatizovat.
Ostravská rezerva tak ukončila nejen jejich sérii 12 zápasů v řadě, ve kterých naše ženy neprohrály, ale i sezónu, kterou po rozpačitém začátku, lze hodnotit ve skrze více než pozitivně.

Sestava Vikings: Vávrová Š. - Herblichová M., Svobodová P., Staškovanová D., Strnadelová K. - Špirková J., Prašivková A."C", Šudáková N. - Míková L., Černošková D., Machová A.