Související zápasy

Ženy vezou z Olomouce 3 body

Ženy vybojovaly v Olomouci ze dvou zápasů 3 body.

FBC Vikings Kopřivnice - S.K. P.E.M.A Opava - 5:4 (2:1, 3:1,0:2)

V prvním třetině prvního zápasu s družstvem Opavy šly soupeřky do vedení, ale ještě do přestávky kopřivnické ženy góly Mikové a Sedloňové skóre otočily. V prostředním dějství naše ženy dále potvrzovaly svoji převahu a navyšovaly skóre. Z kraje závěrečné třetiny se soupeřkám podařilo snížit nejprve na 5:3 a o tři minuty později už na 5:4. Tento stav kopřivnické ženy trochu znervózněl, soupeřky vycítily šanci na zvrat a několikrát se musela vytáhnout svými zákroky i golmanka Hromádková, výsledek se však již nezměnil a naše ženy vítězství udržely.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. SC TEMPISH Vítkovice B - 1:2 (1:0, 0:0,0:2)

Druhé utkání s družstvem Vítkovic B byl přímým soubojem sousedů v tabulce  tzv. "zápas o 6 bodů". Kopřivnické ženy v něm šly v 1.třetině do vedení, když svůj break úspěšně zakončila Jančová. Té patří dík za to, že vypomohla našim ženám v tíživé situaci nedostatku hráček. V druhé třetině to byl především boj o každý metr hřiště, spousta soubojů a střel, se kterými si obě golmanky poradily. Ve třetí třetině převládal především boj, šancí i střel ubylo a naše ženy se soustředily na bránění hubeného vedení. Bohužel se ke konci zápasu, po ojedinělé individuální akci, vítkovické ženy přeci jen prosadily a vyrovnaly skóre 1:1. Když už se zdálo, že se body budou dělit, odrazilo se nahození míčku z rohu před bránu, od držadla florbalové hole soupeřky, za záda naší golmanky a vítkovická reserva otočila skóre. Ve zbytku zápasu se našim ženám již nepodařilo dostat soupeřky pod takový tlak, který by je donutil k chybám a střely, které měly, pochytala golmanka Vítkovic.

Sestava: Hromádková A. – Staškovanová D., Herblichová M., Strnadelová K. - Machová A., Svobodová P. "C", Sedloňová L. - Jančová N., Miková L., Šudáková N.