Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice
193_20230205_110207.jpg

Ženy vybojovaly v Opavě všech 6 bodů

Ženy letos poprvé vybojovaly v Opavě plných 6 bodů.

FBC Spartak Bílovec - FCB Vikings Kopřivnice 1:7 (0:4,1:2,0:1)

Odveta obou soupeřů s odstupem dvou týdnů začala úplně jinak než minule. Kopřivnické ženy se velice rychle prosadily dobrým pohybem a rychlou kombinační hrou a už během první třetiny si vybudovaly rozhodující náskok. Ve zbylých dvou třetinách pokračovaly ve soustředěném výkonu a zápas dokončily vysokou výhrou. Střelecky v zápase řádila především první formace ve složení Špirková, Prašivková a Šudáková.

FCB Vikings Kopřivnice - FBS Olomouc B 5:4 (2:0,2:2,1:2)

Dobrý začátek si naše ženy přenesly i do druhého zápasu a ve 4. minutě po krásné kombinaci Machová - Staškovanová - Černošková poslala, poslední jmenovaná, družstvo žen do vedení. Ještě do první přestávky zvyšovala Špirková. Z dosavadním stavem nechtěly smířit zkušené hráčky olomoucké rezervy, které v po 10. vteřinách po přestávce snížily. Hra se sice vyrovnala, ale byly to kopřivnické ženy, které zvyšovaly vedení. Další dvě branky přidaly Machová s Černoškovou. Olomouc však do druhé přestávky opět snížila. Ve třetí třetině to byl boj o každý metr hřiště. Dvě po sobě jdoucí vyloučení, které sice naše ženy výborně odbránily, dopomohly soupeři převzít aktivitu, kterou přetavil dvěma brankami k vyrovnání. Do konce zápasu už zbývalo pouze 81 vteřin, ale na naší střídačce bylo vidět odhodlání nesmířit se s aktuálním výsledkem. Po závaru před kopřivnickou brankou se Černoškové podařilo vybojovat balón a vyslat Machovou do útoku. Ta, se Svobodovou v situaci 2 na 1, vzala tíhu okamžiku na sebe a vstřelila rozhodující gól. Zbylých 19. vteřin už kopřivnický tým příkladně ubránil a mohl se těšit z druhého vybojovaného vítězství.

Za oba zápasy je třeba vyzdvihnout celý tým za příkladný přístup, nezdolnou vůli a nesmírnou bojovnost v sestavě: Štěpánová - Herblichová, Jančová Kateřina, Jančová Nikola, Staškovanová, Strnadelová - Špirková, Prašivková, Šudáková, Černošková, Svobodová, Závadová, Machová.

Dojem z uplynulého víkendu kazí zranění kotníku Kristýny Strnadelové a především vážné zranění kolena Simony Závadové, která si bude muset od florbalu na několik měsíců odpočinout. Přejeme jim brzké plné uzdravení.