Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice

Mladší žáci doma zabodovali!

Dnes jsme na naší palubovce v prvním zápase hostili Hranice. Po několikanásobném obratu a ztrátě vedení jsme nakonec remizovali 7:7. Ve druhém zápase jsme vyzvali pevnou skálu FBC ČPP Ostrava. Přes drobné zmatky a dramatický závěr vikingové utkání dokázali vyhrát nejtěsnějším rozdílem 8:7.

FBC Hranice Orli 7:7 FBC Vikings Kopřivnice

V prvním zápase jsme totálně zaspali začátek utkání, kde nám hosté odskočili o dvě branky. Změnili jsme pár věcí v obraně a od druhé třetiny jsme Hranice začali tlačit. Neskutečný brankář vykryl všechny naše střely, ale přece jsme se gólů dočkali a srovnali jsme na 2:2. Netrvalo dlouho a začala přestřelka, ve které se kluci přetahovali o každý metr na hřišti. V zápase rozhodovaly pouze individuální chyby. Klíčová pasáž nastala ve 3. třetině, kdy Orli dokázali srovnat skóre na 5:5 a tři minuty před koncem šli dokonce do vedení. Vikingové ale bojovali dál a rychle vyrovnali na 6:6. Půl minuty před koncem ovšem hosté opět udeřili. 30 sekund. Ani sedmá branka kluky nezlomila a po rychlé akci svítilo na tabuli 7:7. V posledních vteřinách dokonce mohli vikingové utkání i otočit, ale své šance neproměnili. Velká pochvala týmu. Velmi zasloužená remíza.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 7:8 FBC Vikings Kopřivnice

V druhém zápase narazili kopřivničtí florbalisté na Ostravu. Jako v minulém utkání odehráli úvodní minuty velmi laxně, což se jim rychle vymstilo a Ostrava se dostala do vedení. Naštěstí se vikingové rychle probrali a bylo srovnáno. V krátkém rozmezí pak Kopřivnice přidala další dva góly. Když se hostům podařilo snížit, domácí zase odskočili a tak skóre postupně narůstalo až na 8:7 pro domácí. Na rozdíl od předešlého zápasu vikingům nefungovala obrana. Dostávali se pod tlak a často inkasovali ze střel z dálky. Historie se ale neptá, závěr utkání kopřivničtí florbalisté zvládli a připisují si další výhru v tomto ročníku.

Komentář trenéra Ondřeje Pluty: Kluci a holky na tréninku poctivě makají a výsledky jsou již vidět. Sice máme štěstí, ale štěstí přeje připraveným. Děkuji všem fanouškům, rodičům za parádní podporu v hledišti. Byli jste hlučnííííí a to potřebujeme. Uvidíme se na dalších zápasech.

Soupiska: Gold Ondřej, Jiřík Jindřich, Hyvnar Antonín, Hajník Jan, Pantůček Tomáš, Raška Matyáš, Foltýn Štěpán, Hanzelka Vojtěch, Urbánek Jan, Kapounová Barbora, Michlíková Dorota, Cacek Radim, Štěpán Filip, Monsport Filip